Ostatnia linia obrony na Bitcoinie

0
163

Minimum

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 35 000 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od styczniowych dołków cenowych. Był to jednocześnie moment najniżej w tym roku wyceny Bitcoina.

Ostatnia linia obrony na Bitcoinie

SILVER H1

źródło: xStation

Strefa kierunkowa

Mniej więcej od połowy maja, kurs z przerwami rozgrywa strefę wsparcia w postaci okrągłej ceny 30 000 dolarów. Jesteśmy coraz bliżej lipcowego podejścia, które może doprowadzić do kapitulacji kupujących. Bazujemy tutaj na statystyce zgodnie, z którą każdy kolejny test zwiększa prawdopodobieństwo wybicia. Jednocześnie, aby zachować szansę na pozytywne zamknięcie drugiego półrocza, potrzebujemy Bitcoina powyżej bariery 30 000 USD.

Poprzedni artykułSrebro – okazja do kupna, czy sygnał spadkowy?
Następny artykułBitcoin nadal wyprzedawany. Czy wybijemy 30 000 USD?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.