Srebro – okazja do kupna, czy sygnał spadkowy?

0
82

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania srebra na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 1 USD. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 26,77 USD. Po tym fakcie pojawiła się dynamiczna wyprzedaż na rynku srebra. Cena spadała przez kolejne trzy sesje. Podobna tendencja wystąpiła w tożsamym czasie na rynku złota.

Srebro   okazja do kupna, czy sygnał spadkowy?

SILVER H1

źródło: xStation

Dolne ograniczenie

Piątkowa sesja europejska przynosi spadki w rejony dolnego ograniczenia cenowego. Po ostatnich dołkach prowadzimy bowiem poglądową linię trendu. Przed godziną 12 rynek zaczyna testować pułap 26,13 USD. Jest to na tą chwilę bariera cenowa, która utrzymuje dość pozytywny sentyment na rynku srebra.

Poprzedni artykułLipiec miesiącem metali szlachetnych. Jak drogie może być złoto?
Następny artykułOstatnia linia obrony na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.