Ostatnia linia obrony na polskim rynku akcji – WIG20

0
155

Przełom miesiąca

Poniższy wykres przedstawia notowania indeksu WIG20 na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 145 punktów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od fali spadkowej, która kształtowana była na przełomie kwietnia i maja. Interwencja kupujących pojawiła się w rejonie cenowym 1 990 punktów.

Ostatnia linia obrony na polskim rynku akcji   WIG20

WIG20 H1

źródło: xStation

Potwierdzenie wsparcia

W obecnym tygodniu to sprzedający wyraźnie dominują na wykresie indeksu WIG20. Notowania poruszają się w sekwencji korekcyjnej, która osiąga techniczną strefę wsparcia. Wskazany poziom popytowy opiera się na dwóch kluczowych mierzeniach: 61,8% fibo oraz AB=CD na korekcie pędzącej. Wyznaczony scenariusz dotyczy poziomu cenowego po kursie 2 050 punktów.

Poprzedni artykułCzy to już prawdziwa bessa?! Kluczowe wsparcie trzyma Bitcoina
Następny artykułRopa naftowa na dolnym ograniczeniu cenowym
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.