Ropa naftowa na dolnym ograniczeniu cenowym

0
142

Wyprzedaż na ropie

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 3 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołków cenowych w okolicy 66,60 USD. Po tym fakcie na rynku czarnego złota nastąpiła wyraźna wyprzedaż. Tendencja ta utrzymywała się do zakończenia ubiegłego tygodnia. 

Ropa naftowa na dolnym ograniczeniu cenowym

WTI H1

źródło: xStation

Potwierdzone wsparcie

Wspomniane wcześniej maksimum na poziomie cenowym 66,60 USD zostało przetestowane również w bieżącym tygodniu. Podczas środowej sesji amerykańskiej notowania osiągnęły pułap wcześniej potwierdzonego oporu. Reakcja sprzedających była równie dynamiczna co poprzednio. Kolejny swing spadkowy prowadzi wycenę ropy naftowej do bariery dolnego ograniczenia ~ 64 dolary za baryłkę. Na formacjach świecowych widoczne są pierwsze oznaki aktywności strony popytowej w postaci długich dolnych cieni.

Poprzedni artykułOstatnia linia obrony na polskim rynku akcji – WIG20
Następny artykułInwestowanie w czasach presji inflacyjnej. Nowy raport XTB
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.