Otwarcie tygodnia na PLN-ie

0
523

Polska waluta uzależniona jest od wyceny główny walut oraz walut rynków rozwijających się. Poniżej sprawdzamy aktualne układy techniczne na wykresach PLN-a podczas poniedziałkowej sesji europejskiej. Skupiamy się na trzech najbardziej popularnych i istotnych parach walutowych: USDPLN, EURPLN oraz GBPPLN.

ANALIZA TECHNICZNA USDPLN

W ostatnich godzinach nie udało się podejść w pobliże strefy oporu 3,86. Otwarcie nowego tygodnia przynosi osłabienie polskiej waluty w stosunku do amerykańskiego dolara. Szeroka sekwencja OneToOne wyznacza średnioterminowe wsparcie po kursie 3,7950.

Otwarcie tygodnia na PLN ie

USDPLN H4

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA EURPLN

W ostatnich godzinach kurs wyznaczył dołek na poziomie 4,2740 co stanowi lokalne wsparcie. Od ostatniego dołka po kursie 4,26, prowadzimy poglądową linię trendu wzrostowego. Wyraźny opór stanowi mierzenie 50% z szerokiego swingu spadkowego ~ 4,3050.

Otwarcie tygodnia na PLN ie

EURPLN H4

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA GBPPLN

Rynek powrócił ponad psychologiczny poziom cenowy 5zł za jednego funta brytyjskiego. Średnioterminowe wsparcie w okolicy 4,91 jest na tą chwile zupełnie niezagrożone. Spoglądamy raczej na ostatnie wierzchołki z perspektywy interwału H4, które wyznaczają opór po cenie 5,07.

Otwarcie tygodnia na PLN ie

GBPPLN H4

źródło: xStation

Otwarcie tygodnia na PLN-ie
5 (100%) 2
Poprzedni artykułDane makro 06.05.2019
Następny artykułSposób na skuteczną analizę techniczną
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.