Otwarcie tygodnia na wykresie BTC

0
139

Zmiana sentymentu

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich czterech sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 5 300 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 35 350 USD. Kolejne sesje upływały jednak pod znakiem dominacji strony podażowej. Weekendowy zwrot sentymentu przyczynił się do powrotu kursu ponad 34 000 USD.

Otwarcie tygodnia na wykresie BTC

BTCUSD M30

źródło: xStation

Korekta spadkowa?

Poranne maksimum w zasadzie wyrównało maksimum z ubiegłego tygodnia. Tym samym notowania potwierdziły strefę oporu na poziomie cenowym 35 150 dolarów. W lokalnym scenariuszu mam ujęte mierzenie FE100, które bazuje na największej korekcie w ramach bieżących wzrostów. Poziom wsparcie odnosi się do kursu BTCUSD na poziomie 33 700.

Poprzedni artykułSpadająca gwiazda na SP500. Bitcoin odbija się od psychologicznego poziomu
Następny artykułRopa naftowa tanieje. Jak duża może być ta korekta?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.