Ropa naftowa tanieje. Jak duża może być ta korekta?

0
142

Trend wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 5 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 69,50 USD. Było to jednocześnie zakończenie korekty spadkowej, która jest częścią szerszego trendu.

Ropa naftowa tanieje. Jak duża może być ta korekta?

WTI H1

źródło: xStation

Trzecie podejście

Poniedziałkowe popołudnie przybliża wycenę WTI w rejony najbliższego wsparcia. Może to być układ techniczny, który będzie rozgrywany na początku wtorkowej sesji europejskiej lub jeszcze dziś. Wyznaczony pułap popytowy opiera się na mierzeniu Fibonacciego 38,2% oraz FE100. Odnosimy się tutaj do strefy cenowej 72,60 USD

Poprzedni artykułOtwarcie tygodnia na wykresie BTC
Następny artykułPoprawa sentymentu na wykresie Ethereum
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.