Poprawa sentymentu na wykresie Ethereum

0
181

Korekta

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej ETH na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 450 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 2 030 USD. Druga połowa ubiegłego tygodnia to okres kiedy wartość ETH określona w USD spadała. Dołek ukształtowany został na poziomie cenowym 1 710 USD.

Poprawa sentymentu na wykresie Ethereum

ETH H1

źródło: xStation

Zewnętrzne wsparcie

Weekend zapoczątkował zmianę sentymentu na rynku kryptowalut. Patrząc historycznie tendencja taka jest bardzo często obserwowana. Obecne wzrosty przekraczają z łatwością okrągłą strefę cenową 2 000 dolarów. Kurs zbliża się do zewnętrznego mierzenia Fibonacciego 161,8% po cenie 2 240 USD. Poziom ten stanowi aktualny opór dla notowań.

Poprzedni artykułRopa naftowa tanieje. Jak duża może być ta korekta?
Następny artykułRealizacja układu harmonicznego na Kawie. AB=CD na Bitcoinie przed nami
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.