Rynek GBPUSD po raz kolejny zaatakował dolne ograniczenie szerokiego prostokąta „overbalance” – 1,5670. Na chwilę obecną lokalna formacja podwójnego dna skutecznie trzyma kierunek wzrostowy na tej parze walutowej. W przypadku wybicia dołem tej formacji kolejnych wsparć należy szukać na wysokości następnych poziomów Fibonacciego:
- 50% znajduje się w rejonie 1,5550.
- 61,8% wypada na 1,5460.
Wykres 1, GBPUSD, h4
Schodząc na niższy interwał czasowy H1 widzimy, że na chwilę obecną wciąż aktualne pozostają opory wynikające z lokalnego układu „overbalance” (niebieskie prostokąty na poniższym wykresie). Górne ograniczenie tego boxa jest dodatkowo potwierdzone Poziomami Di Napolego. Strefa ta była testowana przez rynek w ciągu ostatnich kilku sesji i za każdym razem rynek od tego poziomu się odbijał.
Kolejny opór wynika z położenia zasady zmiany biegunów znajdującego się na wysokości okrągłego poziomu 1,5800.
Wykres 2, GBPUSD, h1
Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.