Rynek EURUSD po raz kolejny wyraźnie zarespektował górne ograniczenie zielonego prostokąta „overbalance” po czym zaczął kontynuować dalsze spadki. Przyglądając się układom typu „overbalance” należy pamiętać, że nie działają one w nieskończoność i kiedyś cena wybije górne lub dolne ograniczenie. Z pomocą przychodzi nam statystyka, która daje nam informację zwrotną na temat częstotliwości testów i pokazuje w która stronę ryzyko wybicia z układu jest bardziej prawdopodobne.
Najbliższym oporem wynikającym z położenia różowej strefy podażowej ZZB (zasada zmiany biegunów) są okolice poziomu 1,1432. Dodatkowym potwierdzeniem jest wewnętrzne mierzenie Fibonacciego 50%.
WSKAZÓWKA: zwróć uwagę na drugi test układu „overbalance„.
EURUSD, interwał H4
Na niższym interwale czasowym H1 warto pomierzyć dodatkowo całą rozpiętość drugiego zielonego prostokąta w celu wyznaczenia potencjalnych wsparć wynikających z zewnętrznych mierzeń Fibonacciego:
- 127,2% wypada w rejonie 1,1107
- 161,8% wypada w rejonie 1,1046
Bardzo ważnym momentem będzie atak na górne ograniczenie zielonego prostokąta OB.
EURUSD, interwał H1
Podobne układy omawiamy poprzez Panel Tradera —> WatchMyChart. Omawiamy je oraz na bieżąco monitorujemy live! Pokazujemy nie tylko stałe układy geometryczne oparte na korektach i formacjach harmonicznych ale również inne zależności, które opisujemy za pomocą odpowiednich mierzeń np. clustrów Fibonacciego.
Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.