Oznaki popytu na USDCAD

0
470

Fala wzrostowa

Poniższy wykres prezentuje notowania pary walutowej USDCAD na szerokim interwale sesyjnym. W ten sposób otrzymujemy wycenę Kanadyjczyka od początku 2020 roku. Wtedy to kurs oscylował nieco poniżej okrągłej strefy cenowej 1,3000. Był to jednocześnie początek nowego trendu na wykresie USDCAD, który trwał przez prawie cały pierwszy kwartał bieżącego roku. W tym czasie notowania tej pary walutowej wzrosły o około 1700 pipsów. Elementem napędzającym kierunek północny był globalny wzrost awersji do ryzyka, który przełożył się na ucieczkę kapitału do amerykańskiego dolara.

Oznaki popytu na USDCAD


USDCAD D1

źródło: xStation

Oznaki popytu

W obecnym tygodniu kurs Kanadyjczyka wypełnił szeroki poziom techniczny 1,3150. Wskazana strefa opiera się na głębokim mierzeniu wewnętrznym 88,6%. Wyznaczony współczynnik pochodzi z szerokiego mierzenia fali wzrostowej z pierwszego kwartału 2020 roku. Dzisiejsza sesja powinna być kluczowa dla odreagowania notowań i realizacji wzrostów z wyznaczonego wsparcia.

Poprzedni artykułKluczowa reakcja na Kablu
Następny artykułAKADEMIA TRADINGU – Harmonic Trading w 3 odsłonach
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.