Kluczowa reakcja na Kablu

0
371

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia szeroką perspektywą na parze walutowej GBPUSD. Notowania na interwale sesyjnym obejmuje ostatnie kilka miesięcy zmienności kurs funta brytyjskiego w stosunku do dolara amerykańskiego. Analizę rozpoczynamy od szczytu na poziomie cenowym (1,3460), który okazał się być najwyższa wycenę GBPUSD od blisko dwudziestu miesięcy. Fala spadkowa z pierwszego kwartału 2020 roku przynosi podstawę do scenariusza harmonicznego jaki ukształtował się na wysokim interwale dziennym.

Kluczowa reakcja na Kablu


GBPUSD D1

źródło: xStation

Oznaki podaży

Środowa sesja przyniosła kluczową reakcję podażową na wykresie Kabla. Notowania wypełniły punkt D formacji harmonicznej FT Pattern i zakończyły dzień czarną świecą sesyjną. Wczesne popołudnie czwartkowe nie przynosi kontynuacji kierunku południowego. Kluczowe jednak będzie wejście na rynek kapitału ze Stanów Zjednoczonych, który wygenerował większość wczorajszych spadków.

Poprzedni artykułRynek kryptowalut w korekcie?
Następny artykułOznaki popytu na USDCAD
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.