Rynek kryptowalut w korekcie?

0
403

Ocena wiarygodności

Poniższy wykres przedstawia notowania kryptowaluty XRP kwotowanej w amerykańskim dolarze. Przedstawiony horyzont czasowy odnosi się do świec sesyjny i przedstawia wycenę XRPUSD z ostatnich kilku miesięcy. Szczyt z połowy lutego wyznacza tegoroczne maksimum po cenie 0,34 USD. Na minimum przypada okres największej nerwowości na rynkach finansowych, w którym kapitał migrował do bezpiecznych aktywów. Był to również pewnego rodzaju sprawdzian dla wiarygodności rynku kryptowalut, który z pewnością nie spełnił roli cyfrowego złota.

Rynek kryptowalut w korekcie?


XRPUSD D1

źródło: xStation

Najbliższe wsparcie

Sierpniowe sesje na wykresie Ripple posiadają całkiem wysoki poziom zmienności. Do handlu średnioterminowego brakuje jednak sesji kontynuacyjnych, ponieważ notowania wykonują częste zwroty kierunku. Bazując na korekcie spadkowej z maja i czerwca, możemy wyznaczyć strefę popytową dla notowań XRPUSD. Poziom wynikający z mierzenia FE100 to cena 0,255 USD.

Poprzedni artykułSpadki na USDCAD osiągnęły dno?
Następny artykułKluczowa reakcja na Kablu
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.