Panika na rynkach akcyjnych – korekta czy zmiana trendu?

0
241

Trend wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania niemieckiego indeksu DAX na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku tygodni sesyjnych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 1 500 punktów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 14 800 punktów. Kolejne sesje października i listopada przebiegały pod znakiem dominacji kupujących. Korekty były dość skromne, a rynek DAX-a wyznaczył historyczne maksimum na początku drugiej połowy listopada.

Panika na rynkach akcyjnych   korekta czy zmiana trendu?

DAX H4

źródło: xStation

Wsparcie

Bieżący tydzień może być przełomowy dla rynków akcyjnych na kolejne tygodnie. Przedział wahań od poniedziałku zbliżył się do 1 000 punktów, a piątkowe otwarcie napawa dużą niepewnością. W  ramach  przeceny kurs przetestował barierę popytową na wysokości współczynnika 61,8% fibo. Analizowana strefa wsparcia to kurs 15 350 pumktów.

Panika na rynkach akcyjnych   korekta czy zmiana trendu?

DAX H1

źródło: xStation

Poprzedni artykułGaz ziemny wyznaczył już szczyt ? – Jak głęboka będzie korekta?
Następny artykułFormacja harmoniczna Cypher
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.