Gaz ziemny wyznaczył już szczyt ? – Jak głęboka będzie korekta?

0
173

Wystrzał

Poniższy wykres przedstawia notowania gazu ziemnego na interwale tygodniowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 5 dolarów.

W kontekście zmienności na rynku gazu ziemnego są to wartości bardzo duże. Podając dokładne wartości procentowe to cena od widocznego dołka wzrosła o około 330%.

Gaz ziemny wyznaczył już szczyt ?   Jak głęboka będzie korekta?

NATGAS W1

źródło: xStation

Wsparcie

Wierzchołek na NATGAZ ukształtowany został na poziomie cenowym 6,45 USD. Od początku października obserwujemy korektę wcześniejszej euforii na rynku gazu ziemnego. Kurs zbliża się do okrągłej bariery 5 dolarów. Biorąc pod uwagę dynamikę z poprzednich miesięcy, korekta może mieć również duże zasięgi. Zakładamy, że spadki mogą pojawić się w okolicy mierzenie 61,8% fibo po cenie 3,40 USD.

Gaz ziemny wyznaczył już szczyt ?   Jak głęboka będzie korekta?

GBPUSD M30

źródło: xStation

Poprzedni artykułPowolna korekta na wykresie GBPUSD – Czy to nadal słabość popytu?
Następny artykułPanika na rynkach akcyjnych – korekta czy zmiana trendu?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.