Powolna korekta na wykresie GBPUSD – Czy to nadal słabość popytu?

0
165

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej GBPUSD na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 200 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 1,3513. Kolejne sesje były okresem, w którym to kapitał popłynął do amerykańskiego dolara. Tendencja ta widoczna była na większości par walutowych z USD.

Powolna korekta na wykresie GBPUSD   Czy to nadal słabość popytu?

GBPUSD H1

źródło: xStation

Opór

Widoczne minimum osiągnięte zostało w środowy wieczór. Od tego momentu obserwujemy odreagowanie, które jednak postępuje dość wolno. Może to oznaczać dalszą słabość po stronie popytowej. Obecny target wyznacza nam pułap współczynnika 38,2% fibo po cenie 1,3390.

Powolna korekta na wykresie GBPUSD   Czy to nadal słabość popytu?

 

GBPUSD M30

źródło: xStation

Poprzedni artykułStrefa kierunkowa na ropie naftowej
Następny artykułGaz ziemny wyznaczył już szczyt ? – Jak głęboka będzie korekta?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.