Strefa kierunkowa na ropie naftowej

0
217

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 10 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 85 dolarów za baryłkę. Po tym fakcie pojawiła się znacząca wyprzedaż/realizacja zysków na rynku ropy naftowej. Cena osiągnęła w bieżącym tygodniu pułap 75 dolarów.

Strefa kierunkowa na ropie naftowej

WTI H4

źródło: xStation

Opór

Obecnie warto zaznaczyć strefę cenową, która opiera się na klasycznym mierzeniu 50% z całego swingu spadkowego. Aktualny więc opór na wykresie WTI znajduje się na poziomie cenowym 80 dolarów za baryłkę. Optymalnym interwałem transakcyjnym powinien być interwał 1-godzinowy.

Strefa kierunkowa na ropie naftowej

WTI H1

źródło: xStation

Poprzedni artykułReakcja na jenie, zewnętrzne zniesienia na celowniku
Następny artykułPowolna korekta na wykresie GBPUSD – Czy to nadal słabość popytu?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.