Para EURUSD szuka dna gdzie go znajdzie?

0
473

Szef ECB w poprzednim tygodniu zasugerował przed południem, na razie jest zbyt wcześnie abym mówić o zmianach w polityce monetarnej. Opublikowane zapiski z marcowego posiedzenia Banku wskazały na dużą ostrożność przedstawicieli tego gremium – dotychczasowa polityka będzie kontynuowana, aby osiągnąć cel, jakim jest sprowadzenie inflacji do celu. Punktem zwrotnym może okazać się dopiero pojawienie się wyraźniejszej presji płacowej.

W piątek rano zostały opublikowane dane z Niemiec. Został zanotowany wzrost produkcji przemysłowej za miesiąc luty o 2,2% m/m, a nadwyżka w handlu zwiększyła się do 21 mld EUR

Najnowsze sondaże z Francji sugerują że walka pomiędzy Le Pen, a Macronem przed pierwszą turą powinna być na podobnym poziomie poparcia. Poparcie dla Fillona utrzymuje się natomiast poniżej 20 proc.

Przyjrzyjmy się wykresowi EURUSD:

Na wykresie z interwału H4 widzimy że uformowała się formacja harmoniczna Gartleya przy 1.0580. Trend jest jednak wyraźnie spadkowy. Należy więc zachować szczególną ostrożność.

Para EURUSD szuka dna gdzie go znajdzie?


Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynik.