Korekta prosta na wykresie tygodniowym
Po rocznym rajdzie wzrostowym NZDUSD na prawie 2000 pipsów, kurs wykonał korektę prostą, która zakończyła się w okolicach poziomu 0.6800. Strefą wsparcia okazał się poziom ZZB oraz symetria korekt AB=CD (FE100). Doszło do wzrostów, które po wykonaniu struktury trójfalowej zatrzymały się na zniesieniu 78.6 przy okrągłym poziomie 0.7200. Gdyby wzrosty miały być kontynuowane, możemy wyznaczyć scenariusz oparty na formacji Motyla z punktem „D” na zniesieniu zewnętrznym 127.2. W tym przypadku punkt D (okolice 0.7450) przebiega na wysokości poprzedniego z połowy lutego. W związku z tym może tam dojść do reakcji spadkowej.
NZDUSD W1
Źródło: xStation
Reakcja na ważny poziom Fibo
Wykonując mierzenie na wykresie dziennym ostatniej fali wzrostowej widzimy reakcję na poziomie 38.2. Następnie spadki były kontynuowane z dość dużym impetem i dopiero dzień dzisiejszy przynosi ich zatrzymanie po zaksięgowaniu poziomu 61.8. Jest tam również zniesienie 161.8 fali BC. W tym miejscu możemy wyznaczyć dwa scenariusze:
– aktywacja strony popytowej jest na tyle silna, że dochodzi do dalszych trwałych wzrostów i realizacji wspomnianego układu Motyla z wykresu tygodniowego;
– po chwilowej reakcji wzrostowej, spadki są kontynuowane w kierunku głębokiego zniesienia 88.6. Dochodzi tam do wypełnienia układu Nietoperza w okolicach poziomu 0.6900. Dodatkowo miejsce to w przeszłości wielokrotnie stanowiło obszar aktywacji popytu.
NZDUSD D1
Źródło: xStation