Para NZDUSD gotowa do dalszych wzrostów?

0
178

Korekta prosta na wykresie tygodniowym

Po rocznym rajdzie wzrostowym NZDUSD na prawie 2000 pipsów, kurs wykonał korektę prostą, która zakończyła się w okolicach poziomu 0.6800. Strefą wsparcia okazał się poziom ZZB oraz symetria korekt AB=CD (FE100). Doszło do wzrostów, które po wykonaniu struktury trójfalowej zatrzymały się na zniesieniu 78.6 przy okrągłym poziomie 0.7200. Gdyby wzrosty miały być kontynuowane, możemy wyznaczyć scenariusz oparty na formacji Motyla z punktem „D” na zniesieniu zewnętrznym 127.2. W tym przypadku punkt D (okolice 0.7450) przebiega na wysokości poprzedniego z połowy lutego. W związku z tym może tam dojść do reakcji spadkowej.

Para NZDUSD gotowa do dalszych wzrostów?

NZDUSD W1

Źródło: xStation

Reakcja na ważny poziom Fibo

Wykonując mierzenie na wykresie dziennym ostatniej fali wzrostowej widzimy reakcję na poziomie 38.2. Następnie spadki były kontynuowane z dość dużym impetem i dopiero dzień dzisiejszy przynosi ich zatrzymanie po zaksięgowaniu poziomu 61.8. Jest tam również zniesienie 161.8 fali BC. W tym miejscu możemy wyznaczyć dwa scenariusze:

– aktywacja strony popytowej jest na tyle silna, że dochodzi do dalszych trwałych wzrostów i realizacji wspomnianego układu Motyla z wykresu tygodniowego;

– po chwilowej reakcji wzrostowej, spadki są kontynuowane w kierunku głębokiego zniesienia 88.6. Dochodzi tam do wypełnienia układu Nietoperza w okolicach poziomu 0.6900. Dodatkowo miejsce to w przeszłości wielokrotnie stanowiło obszar aktywacji popytu.

Para NZDUSD gotowa do dalszych wzrostów?

NZDUSD D1

Źródło: xStation

Poprzedni artykułAKADEMIA TRADINGU – Wewnętrzne poziomy Fibonacciego
Następny artykułFormacja harmoniczna Motyla
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.