Piątkowy scenariusz na rynku Bitcoina

0
136

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej waluty cyfrowej – BTC, na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich trzech sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 4 100 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego szczytu po kursie 55 950 dolarów. Po tym fakcie pojawiła się dość dynamiczna realizacja zysków. Tendencja ta utrzymywała się przez większość sesji czwartkowej.

Piątkowy scenariusz na rynku Bitcoina

BTCUSD M30

źródło: xStation

Target wzrostowy

Na piątkowej sesji azjatyckiej pojawiła się wyraźna zmiana lokalnego sentymentu. Rynek Bitcoina odrabia straty w dość szybkim tempie. Najbliższym targetem dla kupujących powinna być strefa cenowa 54 400 dolarów. Jest to poziom, który wyznaczony został z użyciem mierzenia Fibonacciego 61,8%. W przypadku utrzymania się obecnej dynamiki rynkowej, okazja do rozegrania strefy może pojawić się jeszcze przed południem.

Poprzedni artykułPopytowa strefa cenowa na wykresie USDJPY
Następny artykułJak rozegrać dolara? Nerwowa końcówka tygodnia na kryptowalutach
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.