Popytowa strefa cenowa na wykresie USDJPY

0
141

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDJPY na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 175 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 107,47. Po tym fakcie to strona popytowa zaczęła dominować na wykresie USDJPY. W takim przypadku amerykańska waluta zyskiwała na wartości w stosunku do japońskiego jena.

Popytowa strefa cenowa na wykresie USDJPY

USDJPY H1

źródło: xStation

Najbliższe wsparcie

Lokalne spadki z ostatnich godzin przybliżają nas do realizacji scenariusza technicznego. Wyznaczony motyw opiera się na mierzeniu Fibonacciego 38,2% oraz korekcie pędzącej AB=CD. Poziomem wsparcia jest zielony pułap cenowy po kursie 108,55 – 108,60.

Poprzedni artykułPoczątek korekty spadkowej na surowcach? Możliwy RGR na Bitcoinie
Następny artykułPiątkowy scenariusz na rynku Bitcoina
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.