Pierwsza podaż na EURUSD – Czy to już okazja na shorta?

0
219

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURUSD na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 120 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 1,1640. Po tym fakcie to strona podażowa zaczęła dominować na rynku głównej pary walutowej. Tendencja spadkowa utrzymywała się aż do bieżącego tygodnia.

Pierwsza podaż na EURUSD   Czy to już okazja na shorta?

EURUSD H1

źródło: xStation

Strefa podażowa

Poniżej prezentuję przybliżony układ techniczny na wykresie EURUSD. Tam też wyznaczona została strefa oporu, która bazuje na głębokim mierzeniu wewnętrznym 88,6% fibo. Patrząc na perspektywę z interwału 15-miniutowego, możemy powoli dostrzegać słabnące zaangażowanie ze strony kupujących. Po godzinie 11 pojawia się wyraźne zrzucenie na południe, które może być potwierdzeniem dla pozycji short.

Pierwsza podaż na EURUSD   Czy to już okazja na shorta?

EURUSD M15

źródło: xStation

Poprzedni artykułCzy podwójna formacja harmoniczna powstrzyma dalsze wzrosty na GBPJPY?
Następny artykułFałszywka na złocie? Bitcoin wypełnia geometrię Fibonacciego
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.