PLATYNA (XPT/USD) – Gdzie można spodziewać się zatrzymania dynamicznych spadków kursu platyny

0
395

Od początku listopada trwa dynamiczny spadek kursu platyny, który prawdopodobnie podąża w kierunku zniesienia 78,6% Fibo. Jeśli cena zaksięguje ten poziom, wypełni formację harmoniczną Gartleya. Dodatkowym potwierdzeniem istotnego poziomu cenowego jest równość korekt AB=CD. Okolice 826-830 $/uncję mogą stanowić strefę akumulacji waloru, o czym świadczy reakcja ceny w tym poziomie w czerwcu 2019 (jako opór) oraz w sierpniu 2019 (testowana jako linia wsparcia).

PLATYNA (XPT/USD) – Gdzie można spodziewać się zatrzymania dynamicznych spadków kursu platyny

PLATYNA – D1

Źródło: xStation

Platynę stosuje się w produkcji biżuterii, farmacji, rolnictwie jak i w przemyśle motoryzacyjnym. Kurs instrumentu reaguje silnie na dane makro zwłaszcza te dotyczące kondycji przemysłu. Jego osłabienie może być związane z obawami o spowolnienie gospodarcze.

PLATYNA (XPT/USD) – Gdzie można spodziewać się zatrzymania dynamicznych spadków kursu platyny
5 (100%) 2
Poprzedni artykułBitcoin w strefie wsparcia. Czy pojawi się popyt?
Następny artykułCzas na dane o zapach ropy naftowej – który scenariusz będzie realizowany?
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Z wykształcenia inżynier chemik, po 13 latach pracy w korporacji postanowił oddać się w pełni rynkom finansowym by spełniać marzenia o wolności i niezależności. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.