Początek korekty na amerykańskim dolarze

0
291

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDCAD na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę rynkową na przestrzeni ostatnich trzech sesji. W tym czasie notowania wyznaczyły zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 200 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczęła się od początku korekty spadkowej w trendzie wzrostowym na Kanadyjczyku. Wraz z sesją środową rynek wrócił do wzrostów i poprawia wcześniejsze szczyty.

Początek korekty na amerykańskim dolarze

USDCAD M30

źródło: xStation

Target korekcyjny

Do czwartkowego przedpołudnia kształtowana była dynamiczna fala wzrostowa. USDCAD wyznaczył w ten sposób lokalne maksima po kursie 1,2880. W ramach korekty spadkowej możemy wyznaczyć potencjalny target dla sprzedających. Przy użyciu mierzenia FE100 uzyskujemy strefę popytową po kursie 1,2785. Na wspomnianym oporze znajduje się również współczynnik 50%, który jest dodatkowym wzmocnieniem technicznym.

Poprzedni artykułKolejne sygnały kupna na Bitcoinie
Następny artykułOverbalance trzyma amerykański indeks SP500. Niepewna tygodniówka na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.