Kolejne sygnały kupna na Bitcoinie

0
212

Realizacja zysków

Poniższy wykres przedstawia notowania Bitcoina na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę głównej waluty cyfrowej na przestrzeni ostatnich trzech sesji. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 5 500 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 34 700 USD. Po tym fakcie na wykresie pojawiła się dynamiczna realizacja zysków, a wartość BTC w przeciągu dwóch sesji spadła o ponad 15%. Na środowym otwarciu sesji amerykańskiej, wartość 1 BTC spadła bowiem poniżej okrągłej bariery 30 000 dolarów.

Kolejne sygnały kupna na Bitcoinie

BITCOIN M30

źródło: xStation

Target wzrostowy

Przez ostatnią dobę cena BTCUSD porusza się w trendzie wzrostowym. Kurs wraca ponad barierę 30 000 dolarów i kontynuuje tendencję północną. Na tą chwilę warto rozważyć ewentualny target dla kupujących. W ujęciu lokalnym ciekawą strefą techniczną jest poziom cenowy 32 550 dolarów. Na opisanej strefie podażowej uzyskujemy potwierdzenie współczynnika 61,8% fibo oraz biegunowości.

Poprzedni artykułTechniczne opory na dolarze. Czy to już koniec korekty na Bitcoinie?
Następny artykułPoczątek korekty na amerykańskim dolarze
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.