Początek korekty na ropie naftowej

0
167

Trend wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich trzech sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 1,85 USD. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 70,70 USD. Po tym fakcie pojawił się kolejny popyt. Widoczna fala wzrostowa jest bowiem częścią szerszego trendu wzrostowego na rynku paliw.

Początek korekty na ropie naftowej

WTI M30

źródło: xStation

Techniczne wsparcie

Środowa sesja azjatycka zapoczątkowała korektę na rynku WTI. Notowania odbiły się od pułapu cenowego 72,50 USD. W ramach fali spadkowej kurs znosi blisko 50% wcześniejszego swingu. Wsparcie ukształtowane zostało właśnie na wysokości mierzenia 50%. Po godzinie 15 pojawia się pierwsze dynamiczne zrzucenie w okolice strefy cenowej 71,60 USD. Warto więc monitorować ten układ na dzisiejszej sesji amerykańskiej.

Poprzedni artykułRealizacja geometrii Fibonacciego na EURUSD. Bitcoin walczy z psychologicznym poziomem
Następny artykułStrefa kierunkowa na rynku Bitcoina
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.