Strefa kierunkowa na rynku Bitcoina

0
115

Trend wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 6 700 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołków cenowych na wysokości 34 500 USD. Były to wyceny przede wszystkim z ostatniego weekendu. Wzrost zmienności nastąpił pod koniec sesji niedzielnej i kontynuowany był w poniedziałek.

Strefa kierunkowa na rynku Bitcoina

BTCUSD H1

źródło: xStation

Techniczne wsparcie

Ustanowiony wierzchołek po cenie 41 000 dolarów, jest obecnie najwyższą wyceną czerwcową. Korekta spadkowa na Bitcoinie powoli osiąga pułap mierzenia Fibonacciego 38,2%. Poziom cen stanowił już wcześniej wsparcie dla notowań co jest dodatkowym potwierdzeniem. Obecnie obserwujemy więc strefę cenową 38 600 dolarów jak potencjalny scenariusz po długie pozycje.

Poprzedni artykułPoczątek korekty na ropie naftowej
Następny artykułTechniczny target na dolarze. Możliwe wybicie na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.