Podażowa zapora. Czy ten poziom zatrzyma wzrosty na USDCAD?

0
221

Niejednoznaczna sytuacja w szerokiej perspektywie

Na wykresie miesięcznym widzimy ruch wzrostowy trwający od 2011 roku zakończony bardzo szeroką formacją podwójnego szczytu. Wierzchołki formacji zostały ustanowione w styczniu 2016 i marcu 2020. Sama formacja nie została jeszcze wypełniona gdyż brakuje wybicia poziomu wsparcia, który oddziela oba wierzchołki. Ostatnia obrona tego poziomu miała miejsce w czerwcu, gdy doszło do utworzenia objęcia hossy (zielony prostokąt). Reakcja wzrostowa została wygenerowana w nieprzypadkowym miejscu. Było to zniesienie 50% całego ruchu wzrostowego oraz miejsce kolejnego testu linii trendu. Wzrosty zostały dość szybko zatrzymane przez ważny choć nieoczywisty poziom oporu 1.2780-1.2840. Doszło do utworzenia formacji objęcia bessy i obecnie świeca listopadowa stanowi retest tej formacji świecowej. Z tej perspektywy, dalsze wzrosty bardziej prawdopodobne po wybiciu wspomnianej strefy oporu, spadki natomiast po przebiciu w dół zniesienia 50% fibo i linii trendu czyli poziomu ok. 1.2000.

Podażowa zapora. Czy ten poziom zatrzyma wzrosty na USDCAD?

USDCAD M1

Źródło: xStation

Strefa podażowa – klaster zniesień

Na wykresie dziennym doszło do wybicia linii trendu i trwa ruch powrotny na północ. Pomiar ostatniego swingu spadkowego wyznacza dość ciekawą technicznie strefę podażową:

– zniesienie 61.8

– zniesienie 161.8 ostatniej korekty spadkowej

– układ OneToOne na korekcie pędzącej

Obszar 1.2660-1.2680 powinien przynajmniej na chwilę powstrzymać dalsze wzrosty. Należy poczekać na potwierdzenie w postaci formacji świecowych.

Podażowa zapora. Czy ten poziom zatrzyma wzrosty na USDCAD?

USDCAD D1

Źródło: xStation