Polska waluta zyskuje na wartości. Okazje inwestycyjne na parach z PLN-em.

0
348

Spadek awersji

Druga połowa maja to dynamiczny wzrost wartości polskiej waluty. Z uwagi na spadek awersji do ryzyka, inwestorzy decydują się na powrót do bardziej ryzykownych aktywów. Na tej tendencji bardzo mocno zyskuje PLN, który umacnia się na tle dolara amerykańskiego, euro, czy franka szwajcarskiego. W przypadku wykresu USDPLN rynek bardzo dynamicznie spadł poniżej bariery 4,0000. Obecnie pojawiają się dwie strefy popytowe, które bazują na układach harmonicznych. Są to poziomy cenowe 3,8700 oraz 3,8180.

Polska waluta zyskuje na wartości. Okazje inwestycyjne na parach z PLN em.


USDPLN H4

źródło: xStation

Silny cluster

Podobną tendencję widzimy oczywiście na wykresie EURPLN. W tym przypadku kurs znajduje się nieco bliżej targetu spadkowego, który oparty jest na silnym clustrze mierzeń Fibonacciego 61,8% + 161,8%. Jest to cenowy poziom oporu 4,3650. Jeżeli spadki będą kontynuowane w podobnym tempie, notowania zaksięgują wspomniany target jeszcze w tym tygodniu.

Polska waluta zyskuje na wartości. Okazje inwestycyjne na parach z PLN em.


EURPLN H4

źródło: xStation

Fałszywe wsparcie?

Ostatnie dni to silna presja na poziom popytowy 4,9200. Brak jednoznacznie reakcji może być tutaj problematyczne, ponieważ przehandlowany poziom nie stanowi już takiej zapory. Jeżeli jednak uda się wygenerować korektę wzrostową, warto zwrócić uwagę na lokalny opór po kursie 5,0300.

Polska waluta zyskuje na wartości. Okazje inwestycyjne na parach z PLN em.


GBPPLN H4

źródło: xStation

Poprzedni artykułDane makro 02.06.2020 – indeks ubóstwa społecznego, indeks PMI
Następny artykułDane makro 03.06.2020 – indeks PMI, zapasy ropy naftowej
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.