Poniedziałkowe minimum na Bitcoinie?

0
151

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 2 600 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 32 000 dolarów. Po tym fakcie notowania BTCUSD wygenerowały wyraźny swing wzrostowy.

Poniedziałkowe minimum na Bitcoinie?

BTCUSD H1

źródło: xStation

Sygnał kupna?

Poniedziałkowe popołudnie przynosi potencjalną okazję na wykresie Bitcoina. Analizowana strefa wsparcia opiera się na mierzeniu 50% z ostatniego swingu wzrostowego. Mniej więcej od godziny 15 notowania zaczęły testować wyznaczoną strefę popytową. Kluczowe będą kolejne potwierdzenia w postaci formacji świecowych. W ujęciu cenowym mamy tutaj poziom 33 230 dolarów.

Poprzedni artykułOkres przejściowy na rynku krypto. Bitcoin wybije z konsolidacji?
Następny artykułRośnie popyt na dolara kanadyjskiego
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.