Rośnie popyt na dolara kanadyjskiego

0
130

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDCAD na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 290 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od swingu spadkowego, który jest częścią większego scenariusza technicznego. 

Rośnie popyt na dolara kanadyjskiego

USDCAD H1

źródło: xStation

Podwójne dno?

Poniedziałkowe popołudnie odznacza się wyraźnym popytem na dolara kanadyjskiego. Notowania USDCAD zbliżają się do wypełnienia układu na korekcie pędzącej AB=CD. Wyznaczone wsparcie odnosi się do kursu 1,2444. Opisana zależność została przedstawiona tutaj za pomocą mierzenia FE100. Dzisiejsze podejście powinno charakteryzować ukształtowaniem się formacji podwójnego dna.

Poprzedni artykułPoniedziałkowe minimum na Bitcoinie?
Następny artykułDecydujące momenty na wykresie PLN-a
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.