Decydujące momenty na wykresie PLN-a

0
134

Zmiana trendu

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDPLN na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 3 400 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 3,9800. Był to przełom marca i kwietnia oraz moment, w którym zapoczątkowany został nowy trend na rynku USDPLN.

Decydujące momenty na wykresie PLN a

USDPLN D1

źródło: xStation

Sygnały spadkowe

W ostatnich dniach obserwujemy bardzo ciekawy poziom techniczny. Wyznaczony schemat opiera się na mierzeniu Fibonacciego 61,8% ze swingu spadkowego w drugim kwartale bieżącego roku. Na otwarciu tygodnia rynek po raz kolejny reaguje na opór po kursie 3,8500. Pojawiają się również podażowe formacje świecowe, które świadczą o dużym zaangażowaniu sprzedających na tym obszarze.

Poprzedni artykułRośnie popyt na dolara kanadyjskiego
Następny artykułDruga szansa na ropie naftowej?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.