Druga szansa na ropie naftowej?

0
316

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 5,70 USD. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 77,80 USD. Kolejne godziny upływały jednak pod znakiem dominacji strefy podażowej. Dotychczasowe low z lipca osiągnęło pułap cenowy 72,10 USD.

Druga szansa na ropie naftowej?

WTI H1

źródło: xStation

Druga szansa

Na zamknięciu ubiegłego tygodnia rynek osiągnął istotną strefę cenową ~ 75,65 USD. Mamy tutaj opór bazujący na mierzeniu Fibonacciego 61,8%. Wzrostowe otwarcie nowego tygodnia oraz wtorkowa kontynuacja tej tendencji, podbija kurs ropy naftowej WTI ponownie w te rejony. Po otwarciu sesji europejskiej jesteśmy coraz bliżej retestu poziomu podażowego 75,65 USD za baryłkę.

Poprzedni artykułDecydujące momenty na wykresie PLN-a
Następny artykułWalka o utrzymanie trendu na WIG20
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.