Walka o utrzymanie trendu na WIG20

0
85

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania indeksu giełdowego WIG20 na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 390 punktów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się wraz z rozpoczynającym się swingiem wzrostowym. Wcześniej kurs osiągnął low cenowe o wartości 1 865 punktów. 

Walka o utrzymanie trendu na WIG20

WIG20 H4

źródło: xStation

Formacja trójkąta

Kluczowa fala wzrostowa budowana była przez cały kwiecień i maj. W tym czasie wycena indeksu WIG20 wzrosła w maksymalnym zakresie do bariery 2 270 punktów. Obecnie zarysowała nam się klasyczna formacja trójkąta. Jej górne ograniczenie stanowi wspomniane wcześniej maksimum. Po ostatnich wzrastających dołkach prowadzimy dolne ograniczenie cenowe, które obecnie kształtuje się w okolicach 2 220 punktów.

Poprzedni artykułDruga szansa na ropie naftowej?
Następny artykułKapitał wraca do amerykańskiego dolara
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.