Poniedziałkowy odwrót od dolara – jak długo utrzyma się ta tendencja na USD?

0
755

Korekta prosta

Pierwszy tydzień lutego przynosi wyraźne wzrosty na wykresie USDJPY. Podczas piątkowej sesji rynek napotkał jednak na wyraźną reakcję sprzedających. Opór ustanowiony więc został na okrągłym poziomie cenowym 110,00. Obecnie pojawia się schemat trójfalowej struktury korekcyjnej z zachowaniem równości AB=CD na korekcie prostej. Precyzję potwierdza szerokie mierzenie 38,2% z całej fali wzrostowej. W ten sposób wyznaczamy techniczny poziom wsparcia po kursie 109,35. Zakładamy więc lokalne osłabienie amerykańskiej waluty w stosunku do japońskiego jena. Pierwsze świece godzinowe z sesji europejskiej potwierdzają tą tendencję.

Poniedziałkowy odwrót od dolara   jak długo utrzyma się ta tendencja na USD?

USDJPY H1

źródło: xStation

Schemat overbalance

Dzisiejsze osłabienie dolara widoczne jest również na wykresie GBPUSD. W związku z tym wyznaczamy schemat overbalance z korektą wzrostową o zasięgu blisko 150 pipsów. Układ zaznaczony został na podstawie prostokąta z poprzednią rozpiętością korekty wzrostowej. Potwierdzeniem dla układu overbalance jest mierzenie Fibonacciego 38,2% z ostatniego swingu spadkowego. Obecnie rynek wraca powyżej 1,2900 i kontynuuje serię białych świec wzrostowych. Ostatnia podaż w ujęciu lokalnym pojawia się na wysokości (1,2950) co zwraca naszą uwagę na ten poziom. Optymalnym rozwiązaniem będzie więc ustawienie alertu cenowego, którego wybicie będzie potwierdzeniem dla prezentowanego scenariusza.

Poniedziałkowy odwrót od dolara   jak długo utrzyma się ta tendencja na USD?

GBPUSD H1

źródło: xStation

Poprzedni artykułJaką przewagę daje nam wolumen skumulowany na forexie?
Następny artykułDane makro 11.02.2020 – PKB, miejsca pracy w turystyce
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.