Poprawa sentymentu na rynku Bitcoina

0
100

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 6 700 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 28 660 USD. Było to wtorkowe popołudnie i zarazem najniższa wycena Bitcoina w bieżącym tygodniu. Tak niskie poziomy obserwowaliśmy jedynie w pierwszej połowie stycznia bieżącego roku. 

Poprawa sentymentu na rynku Bitcoina

BTCUSD M30

źródło: xStation

Pierwsze wsparcie

Obecnie pojawia się struktura korekcyjna na rynku Bitcoina. Mamy tutaj scenariusza z korektą pędzącą, na której budujemy równość AB=CD. W ramach tego założenia najbliższym wsparciem jest poziom cenowy 32 800 dolarów. Potwierdzeniem dla tej strefy popytowej jest mierzenie Fibonacciego 38,2%. 

Poprzedni artykułTrend wzrostowy na EURUSD
Następny artykułCo dalej ze złotem? | dr Przemysław Kwiecień, 28.06.2021
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.