Trend wzrostowy na EURUSD

0
133

Trend wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURUSD na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni sesji bieżącego tygodnia. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 120 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 1,1850. Kolejne sesje bieżącego tygodnia upływały na kształtowaniu trendu wzrostowego zgodnie z poprowadzoną linią. Wyznaczona ona obecną dynamikę zaangażowania kupujących.

Trend wzrostowy na EURUSD

EURUSD H1

źródło: xStation

Dwie strefy

Na piątkowym otwarciu sesji europejskiej notowania księgują harmoniczną strefę oporu. Mamy tutaj bowiem lokalny układ XABCD z punktem D na wysokości mierzenia Fibonacciego 78,6%. Obecnie pojawia się pierwsza reakcja sprzedających na strefę cenową (1,1949), która pozostaje aktualna. Nieco wyżej znajduje się element szerszego scenariusza technicznego. Potwierdzeniem dla maksimum z bieżącego tygodnia jest lokalne mierzenie zewnętrzne 127,2%. W przypadku kursu jest to opór po cenie 1,1967.

Poprzedni artykułFormacja harmoniczna na Ropie WTI. Pojawia się pierwszy popyt na Bitcoinie
Następny artykułPoprawa sentymentu na rynku Bitcoina
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.