Popyt na euro i amerykańskiego dolara – która waluta jest obecnie lepszą inwestycją?

0
757

Silne świece wzrostowe

W ostatnich dniach rynek EURUSD nie charakteryzuje się tendencją trendową. Na wykresie pojawiają się naprzemiennie swingi wzrostowe i spadkowe co sprawia, że brakuje zmienności pod średnioterminowy handel. Dosyć istotnym poziomem w ostatnich dniach było okrągłe (1,1000), które stanowiło wyraźne wsparcie dla notowań. Pomimo umiarkowanego stopnia precyzji na wspomnianej strefie popytowej, notowania generowały wyraźne sygnały świecowe z dolnymi cieniami.

Podczas dzisiejszej sesji rynek testuje strefę oporu z końcówki października. Jest to poziom cenowy (1,1090), który potwierdza wyraźna biegunowość. Jest to jednak już kolejny retest poziomu technicznego i bazując na prawdopodobieństwie, szansa na kolejną obronę sprzedających stopniowo maleje.

Popyt na euro i amerykańskiego dolara   która waluta jest obecnie lepszą inwestycją?

EURUSD H4

źródło: xStation

Wybicie górą?

Zakładając spadek wartości poziomu oporu (1,1090), mamy przygotowany kolejny target dla notowań EURUSD. Wczorajsze popołudnie było silny impulsem dla wyceny europejskiej waluty w stosunku do amerykańskiego dolara, który tracił na wielu „frontach”. Wydaje się, że warto poprowadzić potencjalne pozycje long do technicznej strefy podażowej ~ 1,1130 – 1,1135. Mamy tam głębokie mierzenie wewnętrzne 78,6% oraz zewnętrzne 127,2% z ostatniej fali spadkowej. Patrząc na popyt z końcówki października, strefa wzmocniona jest również biegunowością zaznaczonego obszaru.

Podsumowując obecne założenia na Edku: 

– szukamy shorta w okolicy 1,1130 – 1,1135 po zaksięgowaniu strefy i podażowych formacjach świecowych

– posiadając długie pozycje, możemy próbować doprowadzić je w okolice 1,1120 – 1,1130

– z uwagi na kiepski stosunek zysku do ryzyka, zagrywanie długich pozycji z obecnego pułapu może nie być opłacalne