Rośnie presja sprzedających – czy czekają nas spadki cen ropy naftowej?

0
745

Piątkowa zadyszka

Ostatnia sesja listopada przyniosła silną wyprzedaż na rynku ropy naftowej. Notowania z okolic ostatniego wierzchołka ~ 58,5 USD (mierzenie Fibonacciego 61,8% z szerokiego swingu spadkowego), w przeciągu kilku godzin spadły o 6%. Doprowadziło to do retestu strefy wsparcia po cenie 55 dolarów za baryłkę WTI. 

Otwarcie nowego miesiąca przynosi pokaźną lukę wzrostową i wycenę w okolicy 56 USD. Piątkowy handel mógł w pewnym stopniu ustalić sentyment dla notowań ropy naftowej w najbliższych dniach. Kolejne podejście w okolice oporu 58,5 USD może być już ciężkie do zrealizowania dla kupujących.

Rośnie presja sprzedających   czy czekają nas spadki cen ropy naftowej?

WTI H4

źródło: xStation

Wybicie dołem?

Obecnie skłaniamy się bardziej w kierunku dalszej wyprzedaży na rynku WTI. Spodziewać się można teraz lekkiego uspokojenia nastrojów, natomiast kolejnym swingiem na wykresie powinna być fala spadkowa. Dlatego też trzeba zwrócić uwagę na wspomniany wcześniej poziom popytowy 55 dolarów za baryłkę. Jest to strefa, której wybicie jest kluczowe dla kontynuacji kierunku południowego, co otworzyłoby również scenariusz z układem harmonicznym. Nasze założenia z dalszą wyprzedażą znalazłby swoje potwierdzenie oraz target w punkcie D formacji Nietoperza lub Leonarda. Dalsze rozwijanie scenariusza o wspomniane układy, będzie zasadne po wybiciu dołem strefy wsparcia 55 USD. W tym celu z pewnością wykorzystamy dodatkowe potwierdzenia techniczne – FE100 + formacje świecowe.