Poranne odbicie na wykresie GBPUSD

0
203

Odbicie na Kablu

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej GBPUSD na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 230 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po okrągłym kursie 1,4000. Trzeci tydzień maja rozpoczął się jednak o dynamicznego odreagowania notowania Kabla. Tendencja ta przyczyniła się do osiągnięcia pułapu cenowego 1,4233.

Poranne odbicie na wykresie GBPUSD

GBPUSD H1

źródło: xStation

Target wzrostowy

Czwartkowa sesja azjatycka przynosi wypełnienie strefy popytowej 1,4090. Poziom ten opiera się na wewnętrznym współczynniku Fibonacciego 61,8%. W przypadku retestu może pojawić się okazja na rozegranie długich pozycji. Lokalny układ korekcyjny AB=CD wyznacza najbliższą strefę oporu. Analizowana strefa podażowa odnosi się do kursu 1,4150.

Poprzedni artykułSztuczny popyt na złocie? Wolumen skumulowany na Bitcoinie pokazuje co będzie dalej
Następny artykułTechniczna korekta na wykresie Ethereum
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.