Techniczna korekta na wykresie Ethereum

0
255

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej ETH na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 1 180 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 1 720 USD. Nowy tydzień otwiera się jednak od wyraźnej dominacji strony popytowej. Wróciło zaangażowanie kupujących, którzy lokalne high doprowadzili na pułap ~ 2 890 USD. 

Techniczna korekta na wykresie Ethereum

ETHUSD H1

źródło: xStation

Schemat korekcyjny

W ostatnim czasie widzimy kształtujący się scenariusz korekcyjny. W ramach mierzeniach OneToOne na korekcie pędzącej, otrzymujemy perspektywę strefy wsparcia po cenie 2 520 dolarów za ETH. Wcześniej jednak warto zwrócić uwagę na lokalną linię trendu wzrostowego, która potwierdzona zostaje w czwartkowe przedpołudnie.

Poprzedni artykułPoranne odbicie na wykresie GBPUSD
Następny artykułAnaliza Techniczna na rynku FOREX. Ważny poziom Fibonacciego na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.