Poranne wzrosty na Bitcoinie – Jaki może być ich zasięg?

0
143

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej waluty rynkowej – BTC, na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 7 100 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 59 900 dolarów. Po tym fakcie na rynku Bitcoina pojawiła się dość znacząca realizacja zysków. We wtorkowy poranek wyznaczone zostało lokalne low, które odnosi się do poziomu cenowego 52 750 USD.

Poranne wzrosty na Bitcoinie   Jaki może być ich zasięg?

BITCOIN H1

źródło: xStation

Strefa podażowa

W środowe przedpołudnie notowania BTCUSD podążały dynamicznie na północ. Kurs osiąga techniczną strefę podażową, która oparta jest na wyraźnej biegunowości obszaru. Dodatkowym potwierdzeniem analizowanego oporu jest mierzenie 50% z przedstawionej fali spadkowej. Obecnie obserwujemy wykres z perspektywy interwału godzinowego, na którym warto upatrywać sygnałów pod krótkie pozycje.

Poprzedni artykułTechniczne wsparcie na amerykańskim SP500. Początek większych spadków na Bitcoinie?
Następny artykułWolumen skumulowany na rynku FOREX
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.