Poranny układ na euro. Czy to okazja do zagrania?

0
125

Mocny dolar

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURUSD na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich trzech sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 80 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego szczytu na pułapie cenowym 1,1830. Ze wskazanego poziomu pojawiła się wyraźna wyprzedaż. W takim scenariuszu wartość amerykańskiego dolara wyraźnie wzrastała w stosunku do euro oraz innych walut. 

Poranny układ na euro. Czy to okazja do zagrania?

BTCUSD D1

źródło: xStation

Target wzrostowy

Na poniedziałkowym otwarciu sesji europejskiej, notowania wykonują retest strefy podażowej 1,1783. Wskazany poziom opiera się na mierzeniu Fibonacciego 38,2%. Jest to pomiar z lokalnego swingu spadkowego, który budowany był w drugiej połowie ubiegłego tygodnia. Widoczne minima ukształtowane zostały podczas sesji piątkowej.

Z pułapu 1,1754 kurs po raz drugi testuje wskazany wcześniej poziom oporu. Interwał 30-minutowym powinien być optymalny dla potwierdzenia sygnału do spadków.

Poprzedni artykułZmiana sentymentu na rynku kryptowalut. Bitcoina wraca do wzrostów?
Następny artykułKorekta prosta AB=CD na dolarze. Powrót hossy na Bitcoinie?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.