Zmiana sentymentu na rynku kryptowalut. Bitcoina wraca do wzrostów?

0
135

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich czterech miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 35 000 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od historycznego maksimum na wysokości 64 400 dolarów. Od połowy kwietnia pojawiła się jednak wyraźna realizacja zysków. Rynek kryptowalut załamał się znacznie, gdyż tak należy określić ponad 50% wyprzedaży.

Zmiana sentymentu na rynku kryptowalut. Bitcoina wraca do wzrostów?

BTCUSD D1

źródło: xStation

Target wzrostowy

W ostatnich dniach udało się wybronić kluczowe wsparcie średnioterminowe. Bazuje ono na okrągłym kursie 30 000 dolarów oraz wcześniejszych dołkach cenowych. Po kilku sesjach symbolicznych wzrostów, poniedziałek rozpoczyna się od dynamicznego wybicia na północ. Notowania znacznie zbliżyły się do okrągłej bariery 40 000 dolarów. Wyznaczając najbliższy opór, dokonujemy pomiaru szerokiego swingu spadkowego. Otrzymujemy tutaj kurs 42 300 dolarów, który opiera się na mierzeniu Fibonacciego 38,2%.

Poprzedni artykułAKADEMIA TRADINGU – Automatyczne wyszukiwanie układów harmonicznych na rynku FOREX
Następny artykułPoranny układ na euro. Czy to okazja do zagrania?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.