Poważna zapora popytowa na wykresie USDJPY

0
201

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDJPY na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku tygodni sesyjnych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 640 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 109,10. Po tym fakcie kapitał popłynął do amerykańskiego dolara, który wyraźnie zyskiwał w stosunku do jena japońskiego oraz wielu innych walut. Tendencja ta została zastopowana pod koniec ubiegłego tygodnia.

Poważna zapora popytowa na wykresie USDJPY

USDJPY D1

źródło: xStation

Wsparcie

Poniższy wykres zawiera notowania Ujka na interwale 4-godzinowym. Możemy tutaj bardziej precyzyjnie ocenić pojawiające się sygnały. Analizujemy strefę cenową (113,10), która opiera się na współczynniku Fibonacciego 38,2%. W tej chwili na formacjach świecowych widać duże niezdecydowanie.

Poważna zapora popytowa na wykresie USDJPY

USDJPY H4

źródło: xStation

Poprzedni artykułCzy to koniec korekty na Bitcoinie?
Następny artykułJak wyłapać dołek na funcie brytyjskim? Bitcoin odbija się od poziomu Fibonacciego
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.