Czy to koniec korekty na Bitcoinie?

0
201

Swing – korekta

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 29 500 USD.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 39 600 dolarów. Kolejne sesje upływały pod znakiem wyraźnej przewagi kupujących. Tendencja ta utrzymywała się do końca pierwszego tygodnia listopada. 

Czy to koniec korekty na Bitcoinie?

BTC D1

źródło: xStation

Retest?

Obecna korekta opiera się na poziomie wsparcia 54 000 USD. Pojawiło się pierwsze odbicie, które przetestowało poziom cenowy 58 000 dolarów. Ewentualne odreagowanie targetujemy zdecydowanie wyżej, dlatego warto przypilnować wyznaczonego wsparcia jako okazji w przypadku retestu.

Czy to koniec korekty na Bitcoinie?

BTC H4

źródło: xStation

Poprzedni artykułCzy przyszły tydzień wypełni formacje harmoniczne na metalach?
Następny artykułPoważna zapora popytowa na wykresie USDJPY
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.