Czy przyszły tydzień wypełni formacje harmoniczne na metalach?

0
150

Potencjalna formacja Cypher na srebrze

Piątkowe silne spadki na srebrze nieco wyhamowały pod koniec sesji. Zbiegło się to z reakcją na poziom 61.8 całego ruchu wzrostowego będącego również strefą ZZB, która działała wcześniej jako opór. Na wykresie można dopatrzeć się potencjalnej jak na razie formacji Cypher. Dotychczas rynek wypełnił dwa z trzech warunków, jakimi opisany jest ten układ:

  1. Punkt B znajduje się na zniesieniu 50% fali XA (możliwa reakcja pomiędzy 38.2-61.8)
  2. Punkt C znajduje się na wysokości zniesienia 127.2 fali AB (możliwa reakcja pomiędzy 127.2-141.4, czasami podaje się również 113-141.4)

Wypełnienie formacji następuje w punkcie D, który leży na wysokości zniesienia 78.6 fali XC.

Poziom 22.20-22.25 może być więc strefą aktywacji popytu, tak jak to miało miejsce pod koniec września 2021 (zielone strzałki).

Czy przyszły tydzień wypełni formacje harmoniczne na metalach?

SREBRO D1

Źródło: xStation

Ważne poziomy wsparcia na wykresie złota

Złoto zareagowało niewielkim umocnieniem na poziom 61.8. Jednak niemal cała reakcja wzrostowa została już zanegowana. Zejście na niższe poziomy cenowe to możliwość wypełnienia układu Gartleya na 78.6 (okolice 1750-1755). Jest tam również silne zniesienie zewnętrzne 161.8 fali BC oraz poziom ZZB. Niżej w okolicach 1740 znajduje się głębsze zniesienie 88.6, którego zaksięgowanie wypełniłoby formację FT Pattern.

Czy przyszły tydzień wypełni formacje harmoniczne na metalach?

ZŁOTO D1

Źródło: xStation

Spadki na platynie

Trwa wyprzedaż na notowaniach platyny. Po wybiciu dołem linii trendu doszło do wypełnienia spadkowego układu Gartleya (różowa formacja) i klasycznej formacji klina. Dokonując mierzenia ostatniego ruchu wzrostowego widzimy niewielką reakcję na poziom 78.6. Gdyby spadki były kontynuowane, mogłoby dojść do wypełnienia formacji Motyla w okolicach 850 na wysokości zniesienia 127.2.

Czy przyszły tydzień wypełni formacje harmoniczne na metalach?

PLATYNA D1

Źródło: xStation

Poprzedni artykułCzas na osłabienie dolara? Podsumowanie tygodnia
Następny artykułCzy to koniec korekty na Bitcoinie?
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.