Pozytywne otwarcie sesji na brytyjskim funcie

0
177

Przecena

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej GBPUSD na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Kabla na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego szczytu, który ukształtowany został na poziomie cenowym 1,3460. Od tego momentu notowania GBPUSD poruszały się w wyraźnym trendzie spadkowym. Przez trzy tygodnie września kurs spadł o mniej więcej 800 pipsów i wyznaczył lokalne minimum na poziomie 1,2660. Opisany swing spadkowy stanowi obecnie podstawę dla analizy technicznej w średnim terminie czasowym.

Pozytywne otwarcie sesji na brytyjskim funcie


GBPUSD H4

źródło: xStation

Retest?

Środowa sesja była bardzo istotna dla notowania Kabla. Notowania wypełniły kluczowe mierzenie Fibonacciego 61,8% po kursie 1,3170. Jest to pułap silnej strefy ZZB, która opiera się na dołkach z przełomu sierpnia i września. Piątkowe przedpołudnie przynosi wzrost wartości brytyjskiego funta. Otwiera to drogę do retestu kluczowej strefy oporu, gdzie będziemy szukać możliwości do zajęcia krótkiej pozycji.

Poprzedni artykułNerwowa końcówka tygodnia na rynku FOREX?
Następny artykułBitcoin osiągnął tegoroczne maksimum?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.