Bitcoin osiągnął tegoroczne maksimum?

0
427

Linia trendu

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej kryptowaluty rynkowej – BTC. Objęty horyzont czasowy zawiera się w przedziale ostatnich kilku miesięcy. Bazujemy bowiem na interwale czasowym sesyjnym. Każda świeca obejmuje więc okres 24-godzin. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnych dołków w okolicy cenowej ~ 8000 dolarów. Kolejne miesiące to okres kiedy wartość głównej kryptowaluty rosła.

Bitcoin osiągnął tegoroczne maksimum?


BTCUSD D1

źródło: xStation

Zewnętrzne mierzenie

W ramach wspomnianych wzrostów prowadzimy szeroką linię trendu. Jest ona do tego momentu precyzyjnie respektowana przez notowania. Ostatnie godziny były wyjątkowo interesujące dla uczestników tego rynku. Kurs osiągnął istotny target cenowy na pułapie 13 100 dolarów. Potwierdzeniem tej strefy jest zewnętrzne mierzenie Fibonacciego 127,2%. Piątkowa sesja rozpoczyna się od wyraźnie reakcji sprzedających, która sprowadza cenę Bitcoina poniżej bariery 13 000 dolarów.

Poprzedni artykułPozytywne otwarcie sesji na brytyjskim funcie
Następny artykułWIELKI KURS ANALIZY TECHNICZNEJ – Formacja harmoniczna Gartleya
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.